Mi Air Purifier 2 прочистувач на воздух со 1 година гаранција -од 9.990 денари на 8.990 денари бесплатна и брза испорака

Mi Air Purifier 2 прочистувач на воздух со 1 година гаранција -од 9.990 денари на 8.990 денари бесплатна и брза испорака

Почекајте...

Mi Air Purifier 2  -  прочистувач на воздух  за 8.990 денари 


Карактеристики на производот:

Прочистува оптимално до 45м2

Wi-Fi модул (опција)

Потрошувачка од 1.5W од 35W

360 степени филтрација на големи честички

Димензии: 54cm x 24cm x24cm

H11 HEPA филтер кој чисти до 99.3% од ПМ0.3

Квалитетен кокосов јаглероден филтер од Југоисточна Азија

Тродимензионален филтер од 360 степени

Моќен и тивок

Овозможува целосна контрола над системот

Перформанси кои достигнуваат 310 m3/h

Оптимално време потребно за чист воздух во Вашата дневна соба: 10 минути

Производот содржи 1 филтер


Од што може да ве зашитити Mi Air Purifier 2 ?

Штетни хемикалии

Алергени

Прашина од реновирање

Прашина во домот

Прав од домашни миленици

Полен

Мувла

Разни мириси

Микорони штетни честички

Штетни гасови

Ултра-густ H11 HEPA филтер кој чисти до 99.3% од ПМ0.3

ХЕПА (Високо ефикасна прочистеност на честички) често се користи во болниците и лабараториите за филтрирање микрони честички. Mi Air Purifier користи ултра-густ Toray PP и PET HEPA филтер за да ги „зароби“ PM2.5, PM0.3, полен и други честички што може да се вдишат , овозможувајќи да помине само чист воздух. Тој мери 7.7 метри кога е целосно проширен и ефикасно филтрира 99% од PM0.3 честичките и 99.99% од PM2.5 честичките.

Квалитетен кокосов јаглероден филтер од Југоисточна Азија

Активираниот јалгерод ги апсорбира штетните гасови што ХЕПА не може да ги филтрира. Активен јаглен од кокос на Mi Air прочистувачот е меѓу најефикасните од ваков вид. Тој е комбиниран со формула против формалдехид која ефикасно ги апсорбира штетните хемикалии како формалдехид , бензен и амонијак, како и мирис и чад. Тој нуди вкупна покриеност на површина од 57.000 метри квадратни или 8 фудбалски игралишта.

ПЕТ примарен филтер - 360 степени филтрација на големи честички

Направени со ПЕТ (полиетилен терефталат), надворешниот слој е 3 до 5 пати посилен од споредливи модели. Има висока издржливост и е отпорна на преклопување, маст, масти, киселини, алкалии и повеќето растворувачи. Цилиндричната форма овозможува 360 степени филтрација на прашина, коса и други поголеми лебдечки честички.

Тродимензионален филтер од 360 °

Цилиндричниот филтер од 360 ° го чисти воздухот поефикасно од секоја насока во споредба со конвенционалните воздушни прочистувачи. Нејзиниот трослоен дизајн ги отстранува честичките поголеми од 0.3μm со HEPA филтер со висока густина направен од јапонскиот производител Toray. Понатаму, активираниот јаглероден филтер од кокос го отстранува формалдехид, лошот мирис и други штетни материи. Заменувањето на филтерот е едноставно и автоматски ќе бидете известени преку апликацијата кога ќе треба да се замени.

Моќен и тивок

Удобно спијте со ултра-тивокиот Mi Air 2 прочистувачот. Напредната аеродинамика го намалува шумот и отпорот на ветерот за да можете да уживате во мирна и тивка ноќ. Прилагодениот јапонски мотор од Nidec е исклучително енергетски ефикасен, одземајќи 58% помалку енергија од “Мi Air Purifier” и користејќи само 4.8W нормален режим – тоа е дури и подобар од енергетските сијалици.

Целосна контрола над системот 

Користете го Вашиот телефон како далечинско за вклучување, исклучување и смена на режими на прочистувачот. Апликацијата Mi Home (https://goo.gl/Qw5rNF / https://goo.gl/jVWg4a) исто така ви овозможува да го надгледувате квалитетот на домашниот воздух од вашиот телефон во секое време. Направете распоред за вклучување, моќ исклучување, префрлете се на ноќен режим и многу повеќе.

Ве потсетува дека треба да промените филтер 

Повеќето прочистувачи на воздух користат едноставно индикаторско светло кога е време да се промени филтерот. Mi Air Purifier 2 прочистувачот оди еден чекор понатаму со цел да Ви ги обезбеди статистиките за користење на филтрите и истите ги праќа до Вашиот телефон и Ве потсетува кога филтерот треба да се промени. На овај начин, секогаш ќе знаете како се користи филтерот и кога треба да нарачате замена.

10 минути до чист воздух во Вашата дневна соба

Перформанси кои достигнуваат 310 m3/h

Здив на свеж воздух


Нарачка:

Доколку сакате да нарачате треба да провериме за производот дали е сеште достапен  и да ни пишете е-маил на: info@topponudi.com

Можете да не контактирате и на нашата Facebook група тука

Плаќање на производот при достава.

ВАЖНО!!!

* Понудата е со ограничен број. 

Купување на ваучерите се врши само и единствено од сајтот на Topponudi.com, инаку topponudi.com не носи одговорност за понудената услуга!

Во случај да ви понудат да платите на лице место, информирајте не!

Сите услови на topponudi.com


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

  • Производител: ТОППОНУДИ
  • Код на продуктот: MI Air 2
  • Достапност: На залиха
  • 0,00 ден.